2139/114
Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.
Skulptur af bronze i form af en kvinde i draperet kjole. Sign. Milo. Mærket J. B. Deposée, Bronze Garanti Paris, stemplet A7547. H. inkl. base 86.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag