2139/​114

Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.

Skulptur af bronze i form af en kvinde i draperet kjole. Sign. Milo. Mærket J. B. Deposée, Bronze Garanti Paris, stemplet A7547. H. inkl. base 86.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag