2427/98
Par piedestaler af blankglaseret fajance, rigt støbt med kannelerede stammer med bladværk samt indskription. 20. årh. H. 114 og 115. (2)
Brugsslitage. Ridser, mærker og pletter. Reparationer. Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
Vurdering
Hammerslag