2427/98
Par piedestaler af blankglaseret fajance, rigt støbt med kannelerede stammer med bladværk samt indskription. 20. årh. H. 114 og 115. (2)
Brugsslitage. Ridser, mærker og pletter. Reparationer. Mindre afslag.
Vurdering
Hammerslag