2008/206
Et par kinesiske Gu vaser af porcelæn, glaceret i grøn. Med utydelig Ming mærke, men 20. årh. H. 29 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, et mindre afslag på hjørnet, nogle luftbobler i glasuren (nogle sprængte).
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag