1502/533
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“CH-25”. Armstol af eg. Sæde og ryg udspændt med flettet papirgarn. Udført og stemplet hos Carl Hansen & Søn.
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker. Stel med let sprække samt let løse samlinger.
Moderne kunst og design, 6. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud