1738/1638
Fire tulipanglas, kegleformet i farverne rødligt, lysere og mørkere blå samt grønt. Holmegaard 19. årh. H. 10–11 cm. (4)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samling.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag
26 bud