2447/833
Erik Buck (f. 1923, d. 1982)
Fire barstole med stel af palisander. Sæde betrukket med sort skind. Model OD 61. Udført hos Oddense Maskinskedkeri. H. 83. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med mindre pletter og smuds.
Vurdering
1110401 | ||
1101965 | ||
1110401 |