2445/747
“Vélodrome Municipal de Vincennes”. Vintage cykelplakat fra Vélodrome Jacques Anquetil, Paris, 1940'erne. Bladstørrelse 84×56. Uindrammet.
Proveniens: Cykelrytter Jens Aage Nielsen (1925–2002), herefter i familiens eje.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Folder. Mindre revner.
Vurdering
836681 |