2446/​54

Sladrekompas af bronzeret metal, kroneformet topstykke. Kompasrose betegnet Gerhard Andreas Pohlman Fecit Hamburg. Glasset betegnet Kaperkutter Maria von Hamburg 1790. 20. årh. H. 28. Diam. 30.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Kompasrose sidder løst og er med ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

16 bud

908064 7.500 DKK
834725 7.000 DKK
898669 (Autobud) 6.500 DKK
834725 6.000 DKK
898669 (Autobud) 5.500 DKK
834725 5.000 DKK
898669 (Autobud) 4.800 DKK
834725 4.600 DKK
898669 (Autobud) 4.400 DKK
834725 4.200 DKK
898669 (Autobud) 4.000 DKK
834725 3.800 DKK
898669 (Autobud) 3.600 DKK
834725 3.400 DKK
898669 3.200 DKK
800702 3.000 DKK