2446/54
Sladrekompas af bronzeret metal, kroneformet topstykke. Kompasrose betegnet Gerhard Andreas Pohlman Fecit Hamburg. Glasset betegnet Kaperkutter Maria von Hamburg 1790. 20. årh. H. 28. Diam. 30.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Kompasrose sidder løst og er med ridser og mærker.
Vurdering
16 bud
908064 | ||
834725 | ||
898669 (Autobud) | ||
834725 | ||
898669 (Autobud) | ||
834725 | ||
898669 (Autobud) | ||
834725 | ||
898669 (Autobud) | ||
834725 | ||
898669 (Autobud) | ||
834725 | ||
898669 (Autobud) | ||
834725 | ||
898669 | ||
800702 |