2132/20
Dansk Louis XVI armstol af mørkpoleret bøgetræ i G.E. Rosenbergs (1739–1788) manér. 18. årh.s slutning.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag