2132/​20

Dansk Louis XVI armstol af mørkpoleret bøgetræ i G.E. Rosenbergs (1739–1788) manér. 18. årh.s slutning.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løs i samlingerne.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag