2426/2293
Rymo
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 50 mm. Uret vejer ca. 78 g. 1920–30'erne.
Personlig gravering på støvkapslen.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Samlerværdige lommeure, 26. juni 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||