2008/​59

Skænk af bemalet træ, med tallerkenrække og front hvori tre fyldningsdøre. 19. årh. H. 170. L. 220. D. 54.

Proveniens: Dansk herregård.

Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK