2008/59
Skænk af bemalet træ, med tallerkenrække og front hvori tre fyldningsdøre. 19. årh. H. 170. L. 220. D. 54.
Proveniens: Dansk herregård.
Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag