2416/83
Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 40. B. 29. B. 11.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Værket fremstår visuelt pænt og i orden. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud