1302/199
Louis XVI spejl i ramme af forgyldt træ udskåret med sløjfe, blomster og bladværk. 18. årh.s slutning. H. 84.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Revner i træet. Roset mangler.
Ældre malerier og antikviteter, 7. januar 2013
Vurdering
Hammerslag
12 bud