2031/136
Ubekendt maler, 17.-18. årh.
Kroscene med personer ved et bord. Betegnet P. P. R. 1631. Olie på papir monteret på plade. 29×34,5.
Behov for rensning. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
41 bud