2415/​312

To kinesiske fade af porcelæn, dekorerede med monokrom celadonglasur, det ene graveret med inskription i glasuren. 19. årh. Diam. 25. (2)

Det ene fad med to kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv overfladeriser og matte områder.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

420 DKK

(Autobud) 420 DKK
400 DKK
380 DKK
360 DKK