2415/312
To kinesiske fade af porcelæn, dekorerede med monokrom celadonglasur, det ene graveret med inskription i glasuren. 19. årh. Diam. 25. (2)
Det ene fad med to kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage, inklusiv overfladeriser og matte områder.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag