2149/​8664

Feodor Rückert (, Moskva 1896-1908)

Russisk theske af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Værkmester Feodor Rückert, guardein Ivan Sergeievich Lebedkin i Moskva 1896–1908, lødighed 84. Vægt 24 g. L. 14,5.

Minimal alders- og brugsslitage, inkl. små og enkelte afslag på emalje.

Russisk tema, 6. december 2021

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK