2149/8664
Feodor Rückert (, Moskva 1896-1908)
Russisk theske af forgyldt sølv, dekoreret med cloisonné emalje. Værkmester Feodor Rückert, guardein Ivan Sergeievich Lebedkin i Moskva 1896–1908, lødighed 84. Vægt 24 g. L. 14,5.
Minimal alders- og brugsslitage, inkl. små og enkelte afslag på emalje.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag