310/76
Russisk syvopdelt ikon med Gudsmoderen, Skt. Nikolaj, helgene, skt. Georg og dragen m.m. Tempera på træ. 19. årh.s begyndelse. 32×25.
krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Restaureret.
Tvangssalg, 23. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
18 bud