1511/179
Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935)
Bakket landskab fra Hindsgavl i aftenskumring. Sign. V. Johansen. 1900. Hindsgavl. Olie på lærred. 47×73.
Stifthuller i venstre, nederste hjørne. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag