Foto endnu ikke klar
893/44
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
En gammelt ægtepar fra Skagen siddende ved bordet foran vinduet. Sign. M. A. Olie på træ. 30×41.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag