1301/1695
Et par franske prydvaser af porcelæn, dekorerede med blåmarmoreret glasur og ornamentik i guld, fodstykker og hanke i form af satyrer af bronze. 19. årh. H. 37. (2)
Den ene med reparationer på fod. Slitage på guld.
Varia, 3. januar 2013
Vurdering
Hammerslag
27 bud