1823/816
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Grand Pavois”, 1956. Sign. Estève, 74/175. Litografi i farver. Lysmål 65×49.
Litteratur: Vallier nr. 25.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag