2048/​717

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

To sideborde af palisander. Model 34A og 162. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 57. B. 37 og H. 50. L. 59. B. 35,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK