2048/717
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
To sideborde af palisander. Model 34A og 162. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 57. B. 37 og H. 50. L. 59. B. 35,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag