2044/793
Ditte Heath (f. 1923, d. 2004)
Adrian Heath (f. 1923, d. 2016)
Et par armstole med stel af elm og mahogni. Sæde og ryg med flet. Løse sædehynder betrukket med dybhæftet sort skind. Formgivet 1966. Udført hos snedkermester Søren Horn. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Hynder med krakeleringer. Flet med defekter.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud