1625/1578
Skibsmodel af tremastet skonnert bygget på klump af træ, master af ben. 19/20. årh. L. 63 cm H. 40 cm. Glasmontre. H. 44 cm L. 70 cm B. 24 cm.
Proveniens: Skibsreder Nyholm, Helsingør.
Aldersrelaterede spor.
Varia, 23. juni 2016
Vurdering
Hammerslag
14 bud