2022/92
Kommode af gråmalet træ, front med tre skuffer, tilspidsede ben. 18. årh.s slutning. H. 81. B. 63. D. 32.
Brugsslitage. Senere bemaling.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag