2422/​71

Stort fransk senempire kaminur af forgyldt bronze, urgus med stående kvindelig figur i klassiske gevandter, timekrans af hvid emalje med sorte romertal. Ca. 1830. H. 51. B. 36. D. 11.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1081679 5.000 DKK