2034/276
Kinesiske krukke af porcelæn, dekoreret i blå med guder og skyformationer, skuldre modelleret med små hanke i form af fohunde. 19. årh. H. 37.
Kraftig restaureret. Bunden med borret hul. Afslag invendig.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag