2148/956
Søren Hjorth-Nielsen (f. Svostrup ved Silkeborg 1901, d. Tempelhuse 1983)
Engparti med huse i forgrunden. Sign. HN. Olie på lærred. 65×81.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud