2431/119
Fransk Charles X kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende kvinde i renaissance dragt, forsølvet skive. 19. årh.s midte. H. 44. B. 31. D. 11.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og optræksnøgle medfølger. Slagklokke mangler.
Vurdering
107745 | ||
37650 |