2040/​790

Dansk snedkermester

Skænk af nøddetræ. Front med fire skuffer og tre døre, heraf er den midterste nedklapplig monteret med sort glas. Indvendig med hylder. H. 122. B. 165. D. 46.

Seks nøgler medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Et messingindlæg ved et nøglehul er løst. Tre nøgler i skuffer sidder fast.

Moderne kunst og design, 29. september 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK