2008/230
Fritz Gotfred Thomsen (f. Broager 1819, d. Hellebæk 1891)
Et par mytologiske heste. Usigneret. Olie på papir monteret i passepartout. Lysmål 20×31.
Mindre krakeleringer, folder samt afskalninger. Undersøgt i rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
49 bud