1822/522
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
Ray Eames (f. 1912, d. 1988)
“Aluminum Group”. Et sæt på fire armstole med drejestel af forkromet aluminium. Sæde og ryg med sort mesh. Model 108. Udført og mærket hos ICF. (4)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|