Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Le forêt demivierge”, 1954. Sign. Jorn. Litografi i farver. Prøvetryk. Lysmål 58×81.
Van de Loo nr. 179.
Proveniens: Familie til fotograf Axel Skov Silkeborg, ven af Jorn.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
22 bud