2040/​7021

AYA model super kal 20/70 aftagelig sidelås ejektor bøsse. Nr. 313860. 60 cm nitroløb med Churchill sigteskinne indlagt med “AYA” i guld. Låsen med fingerskrue fint graveret med “Rose and Scroll”. 36,5 cm åretegnet skæfte.

Ridser, mærker og brugslitage. OBS: der kræves et gyldigt jagttegn eller samlertilladelse for at dette emne kan udleveres.

Jagtvåben, 4. oktober 2020

Vur­dering

20.000–30.000 DKK

Hammerslag

14.500 DKK

14.500 DKK
14.000 DKK