2006/14
Tysk Louis XVI chatol af nød og egetræ, front med fem større og mindre skuffer samt cylinderklap bag hvilken skuffer og rum, tilspidsede ben. 18. årh.s slutning. H. 114. B. 109. D. 57.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag