Dansk maler, 19. årh.
“Vedelposterne på Voller 3. marts 1864”. Sign. L. S. Fisker 1872. Olie på lærred. 85×128. Uindrammet.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 704, 2007 nr. 675.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021