893/​201

Et par store svenske rokoko armstole af bemalet træ, hver med firsidet rygstykke udskåret med kartouch rocaille og bladværk, svungne sæder, cabriole ben med volutter. Stockholm, 18. årh.s midte. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

70.000 DKK

Hammerslag