903/98
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
To småpiger fodrer høns. Sign. monogram. 98. Olie på lærred. 47×63.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag