1943/​509
Damien Hirst: “The Last Supper”. Sign. Damien Hirst. Litografisk offset i farver. Lysmål 146×196.

Be­skriv­el­se

“The Last Supper”. Sign. Damien Hirst. Litografisk offset i farver. Lysmål 146×196.

Lette bølger i papiret. Én større fold. Enkelte ridser i rammens plexsiglas.

Moderne kunst og design, 22. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

Damien Hirst (f. Bristol 1965)

Vur­dering

15.000 kr.

Hammerslag

12.000 kr.