Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)
Tre udstillingsplakater fra Allan Stone Gallery New York, heraf en sign. Trampedach 87 og en udstillingsplakat fra Galerie Moderne Silkeborg. Offset i farver. Varierende bladstørrelser. Uindrammede. (3)
Proveniens: Allan Stone Collection, New York.
En afskalning på en af dem
Moderne kunst og design, 12. juni 2018