1824/​698

Kurt Trampedach (f. Hillerød 1943, d. Sare, Frankrig 2013)

Tre udstillingsplakater fra Allan Stone Gallery New York, heraf en sign. Trampedach 87 og en udstillingsplakat fra Galerie Moderne Silkeborg. Offset i farver. Varierende bladstørrelser. Uindrammede. (3)

Proveniens: Allan Stone Collection, New York.

En afskalning på en af dem

Moderne kunst og design, 12. juni 2018

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag