2005/823
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995)
Lille figur af moseeg og wengé udskåret i form af vildsvin. Ben og hale af messing. Øjne samt stødtænder af ben. Stemplet monogram. Unik. H. 8. L. 13.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud