1816/161
Louis XVI poudreuse sminkebord af mahogni og rosentræ, opklappeligt spejl og sider, front med større og mindre skuffe, let tilspidsede ben med messingsko. 18. årh.s slutning. H. 72. L. 80. B. 48.
Revner i finéren. Ormehuller. Finérskader. Ridser og mærker. Brugsslitage. En skuffe låst. Nøgle medfølger. Plettet stof i skuffer.
Ældre malerier og møbler, 16. april 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud