2432/823
“Eva”. Seks stole af teak, sæder betrukket med sort skind. Udført hos Koefoeds Møbelfabrik, Hornslet. (6)
Litteratur: Katalog fra Koefoeds Møbelfabrik 1966.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med overfladekrakeleringer.
Vurdering