2432/​824

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“RY 100”. Fritstående reol af eg i tre sektioner bestående af tre tophylder, ti flytbare hylder, to dybe bundskabe, et skab, to endevanger og to midtervanger. Udført hos RY Møbler. H. 206. B. 307,5. D. 36/49.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let falmet.

I Aarhus
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?