2008/295
Grønlandske kunstnere, 20. årh.
To tupilakker af udskåret kaskelottand. Physeter Macrocephalus. Usignerede. H. 10,5–11,5. (2)
Cites certifikat gyldigt inden for EU foreligger.
Brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud