2008/90
Et par lysestager af messing, snoet stamme, tresidet fodstykke støbt med englehoveder, stående på dyrepoter. Barokform. 19. årh. H. 57. (2)
Drypskåle med brud. Den ene stage med reparation på fodstykke, den anden loddet ved stamme. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag