12049/111
Eyvind Olesen (f. Svallerup 1907, d. Sorø 1995)
Opstilling med kander, flaske og bog. Sign. Eyv. Olesen 65. Olie på lærred. Lysmål 31×39. Rammemål 43×50,5.
Enkelte minimale afslag på lærred.
Kunst, antikviteter & design, 3. december 2020
Vurdering
Hammerslag