2138/​21

Pierre Lepautre, efter (f. Paris 1659, d. sst. 1744, French sculptor,)

Faun med gedekid. Stemplet Louvre. Patineret bronze. 19/20. årh. H. 34 cm.

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

4.000 kr

Hammerslag

2.000 kr

2.000 kr